Zaznacz stronę

Jeśli szukasz niebanalnego prezentu dla Twojego, coraz bardziej ciekawego świata dziecka warto się zastanowić nad czymś co może zająć uwagę na dłużej, co nie zostanie rzucone w kąt po kilku dniach. Takim ciekawym wyborem może być coś jeździ, skacze, pływa albo fruwa tak jak sobie tego Twój szkrab zażyczy, czyli radio controlled ( rc) pojazd. A sterowanie takim czymś, to nie przyznasz tego tatusiu, dla Ciebie też będzie wielka frajda.

Spalinowe czy elektryczne

Wybierając zdalnie sterowaną zabawkę musisz zdecydować czy wolisz model elektryczny czy spalinowy. Oba warianty mają swoje wady i zalety. Bateryjny jest cichszy co oszczędza uszy sąsiadów czy spacerowiczów. Jednak akumulatorki pozwalają na dość krótką, około 15 minutową czasem może półgodzinną zabawę. Jeśli chcesz mieć dłuższą frajdę powinieneś nabyć kilka zestawów baterii i mieć je wszystkie naładowane a i tak możesz być ograniczony ilością zakupionych ogniw i koniecznością dość częstej ich wymiany. Spalinowe, obojętnie czy benzynowe czy nitraki są pod tym względem korzystniejsze. Po prostu lejesz paliwo i jedziesz. Są jednak głośne co sprawia, że nie wszędzie możesz z nich korzystać. Poza tym wymagają częstych przeglądów co bywa uciążliwe. Trzeba wziąć pod uwagę, również to, że nowe wymagają prawie zawsze dotarcia. Nie od razu można odkręcić przepustnicę.

Do pojeżdżenia ?

Jeśli kupujesz coś co zdalnie sterowane jeździ musisz wziąć wiele czynników pod uwagę. Młodszym dzieciom trzeba coś wolniejszego, nie przekraczającego 20 km/h, takie wehikuły przeważnie mają zasięg pilota ok 30m. Kupując taki pojazd zwróć uwagę jaką nawierzchnię dziecko będzie miało najczęściej do dyspozycji. Być może duże koła i wysokie zawieszenie będą dobrym pomysłem. Dla dziecka od mniej więcej 10 lat można dobrać szybsze modele, z prędkością ok. 40 km/h i zasięgiem pilota do 100 m.

Pojazdy rozwijające duże prędkości są bardzo popularne wśród chłopców. Ale inne auta na pilota też budzą szczere zainteresowanie. Pojazdy rc zdolne do sprawnej jazdy po nierównym terenie to wielki rarytas dla młodego kierowcy. Poruszające się na dużych kołach łatwo wprowadzić w drift, często potrafią się wspinać po różnych wzniesieniach, niektóre nawet po schodach. Istnieją też takie, które dzięki specyficznej budowie kół pozwolą poruszać się nie tylko w przód i w tył. Omnikierunkowe pojazdy zawsze wywołają entuzjazm u operatora. Wiele radości wywołają swoim nietypowym zachowaniem skaczące kule na dużych kołach. Odpowiednie dla każdego.

A jeśli sama jazda to za mało są przecież zabawki na pilota spełniające różne zadania. Np różnorodne ciężarówki. Niektóre po prostu do transportu czegokolwiek inne bardziej specjalistyczne np. laweta, straż pożarna, karetka, wóz policyjny. A jeśli ciężarówki to zdalnie sterowany dźwig lub koparka umożliwiające zabawę we dwoje znakomicie wypełnią czas zapaleńców. Taki zapakowany pojazd może wpaść w dołek i sam jego silnik nie poradzi sobie w wyjechaniem z pułapki. Ileż frajdy sprawi wtedy użycie sterowanego pilotem traktora.

A może wolałbyś popływać lub polatać ?

Tyle fajnych rzeczy na kołach. A co jeśli masz w ogrodzie staw lub blisko do jakiegoś jeziorka ? Zdalnie sterowana motorówka, śmigająca 30 km/h po mniej lub bardziej równej tafli wody dostarczy każdemu adrenaliny. Wyścigi to jest to co lubią tygrysy. I tygrysice. To świetna rozrywka w każdym wieku.

Dziś coraz większą popularność zdobywają te co fruwają. W tej materii też mamy wielki wybór, chociażby helikopter zdalnie sterowany dla dziecka. Drony z kamerami to rewelacyjna zabawka na pilota. Pozwalają poobserwować świat z góry, poczuć się jak ptak choćby przez chwilę. Dla tego typu pojazdów o wadze od 500 g prawo wymaga jednak od operatora uprawnień. Dlatego polecić można mniejsze zarówno drony klasyczne czy typu predator ale też śmigłowce czy samoloty nie wyposażone w kamery.

Każda ze wspomnianych maszyn może ucieszyć oko i ucho emitując adekwatne dźwięki i błyski. A gdy potrzeba mocniejszych emocji doskonale sprawdzą się pojazdy wojskowe, np. czołgi lub specjalistyczne, koparki, spychacze, maszyny budowlane, drogowe czy inne użytkowe. Zdalnie sterowane pojazdy zabawki to godna polecenia rozrywka dla dziecka kształtującego swój intelekt i dla starszych mających podobne do swoich pociech hobby.