Zaznacz stronę

Zostanie strażakiem to jedno z najczęstszych marzeń dziecka. Możemy umożliwić mu to, kupując mu zdalnie sterowaną straż. 

Jakie straże są dostępne na rynku zabawek?

Możemy kupić pojazdy zarówno na baterie, jak i modele, które możemy potem naładować. Te drugie mogą działać nawet 40 minut. Zdalnie sterowana straż sterowana jest zazwyczaj poprzez odpowiedniego pilota, który będzie potrzebował dodatkowych baterii. Zabawki mają zasięg do 30 metrów, dzięki czemu dziecko może bawić się po całym domu. Modele są zazwyczaj bardzo szczegółowo odwzorowane w skali 1 do 14 względem prawdziwych wozów. Wykonane z wytrzymałych materiałów – są odporne na liczne zdarzenia i spadki z wysokości.

Jakie są zalety sterowanej straży?

Zabawki RC w formie straży pożarnej mają często wysuwane drabiny, co będzie dodatkową frajdą dla dziecka. Podnosić może się nawet na 60 centymetrów. Mogą się one odpowiednio obracać co daje nowe warianty zabawy. Często mają też małe spryskiwacze na wodę. Samochód zdalnie sterowany i wyścigi na torze w końcu mają konkurencję. Teraz dziecko może urozmaicić sobie zabawę i bawić się w ratowanie ludzi.

Poczucie bycia na prawdziwej akcji ratowniczej dostarczają syreny, które na szczęście nie są na tyle głośne, by przeszkadzać nam w codziennym życiu. Zabawa w strażaku rozwija w dziecku chęć pomocy innym. Poszerza jego wyobraźnię i pomaga rozwijać umiejętność rozwiązywania trudnych problemów. Zdalnie sterowana straż w końcu zrealizuje marzenie dziecka i pomoże mu zostać prawdziwym bohaterem.