Zaznacz stronę

Drony to jedne z najpopularniejszych rodzajów zabawek zdalnie sterowanych. Czy są one dobrym prezentem dla dziecka?

Czym są drony?

Dron to rodzaj bezzałogowego statku powietrznego, sterowanego zdalnie. Miniaturowe wersje sprzedawane są jako zabawki i mogą posłużyć do zapewnienia rozrywki lub robienia zdjęć i nagrywania z wysokości. Tak jak wszystkie zabawki zdalnie sterowane, poruszane są za pomocą zdalnego pilota oraz działają na baterie lub akumulatorki.

Czy warto kupić dziecku latającą zabawkę zdalnie sterowaną?

Dron lub helikopter może być świetnym pomysłem na prezent dla dziecka, należy jednak zwrócić uwagę na wiek malucha, gdyż latające zabawki mogą stwarzać zagrożenie dla najmłodszych dzieci. Potrzebna jest także wprawa w ich pilotowaniu, problemem też może być cena, która nie należy do najniższych (ceny najtańszych modeli to około 100zł). Jednocześnie zabawki tego typu mają wiele zalet:

  • Są dla wielu dzieci o wiele ciekawsze od innych zabawek,
  • Przykuwają uwagę,
  • Pobudzają kreatywność,
  • Mogą zakorzenić w dziecku pasję do fotografii lub pilotowania,
  • Wytrzymałe modele mogą służyć naprawdę długi czas.

Należy więc dobrze zastanowić się nad wyborem zdalnej zabawki latającej zamiast zabawki naziemnej, trzeba jednak pamiętać, iż nie jest to zabawka dla każdego dziecka i może być niebezpieczna, nasza pociecha powinna być pod nadzorem i stałą kontrolą dopóki nie opanuje w pełni sterowania swoim dronem lub helikopterem.