Zaznacz stronę

Oferta dostępnych zdalnie sterowanych zabawek daje rodzicom wiele możliwości wyboru. Należą do niej m.in. elektryczne samochody, drony, samoloty czy napędzane zwierzątka, postacie z bajek i wiele innych. Ważnym jest, aby wręczony dziecku element zabawy był dostosowany do jego wieku i umiejętności.

Uniwersalny prezent dla dziecka

Zabawki zdalnie sterowane gwarantują dzieciom mnóstwo frajdy, bez względu na ich płeć czy wiek. Wybranie przez nas takich urządzeń na upominek będzie doskonałym rozwiązaniem. Poprzez umożliwienie zabawy i sterowania pilotem pomagamy dzieciakom rozwijać następujące umiejętności:

  • wyobraźnię,
  • koordynację ruchów,
  • widzenie przestrzenne
  • refleks

Ponadto właściwości wielu zabawek, które są zdalnie sterowane np. wodoodporność czy solidne wykonanie i wytrzymałość na uderzenia, pozwala nam na odbywanie zabaw na świeżym powietrzu – w terenie i na różnej nawierzchni.

Zdalnie sterowana zabawka dla najmłodszych pociech

Musimy pamiętać, że ze względu na bezpieczeństwo i możliwość połknięcia przez malucha niewielkich elementów, większość tego typu zabawek dostępna jest dopiero od 3 roku życia. Dzieci w wieku przedszkolnym wykazują duże zainteresowanie otaczającym je światem, dopiero kształtują swoje zdolności manualne i powoli je doskonalą. Z tego względu świetnym pomysłem dla najmłodszych będą zdalnie sterowane zwierzątka lub postaci z bajek. Warto wybierać modele z małą ilością elementów, takie jak np. Psi Patrol Pojazd Chase lub Marshall od Spin Masters. Taką zabawę możemy połączyć np. z nauką odgłosów wydawanych przez zwierzęta czy przez pojazdy (pogotowie, straż pożarna, traktor, samochodzik itd.).

Zabawki zdalnie sterowane dla starszaków

Starsze dzieci są już na znacznie bardziej zaawansowanym poziomie rozwoju. Potrafią wykonywać bardziej skomplikowane ruchy, mają szybki refleks i lepszą orientację przestrzenną. Z tego względu bez problemu opanują szybkie, zdalnie sterowane zabawki z dużą ilością elementów i możliwości. Dzieci powyżej 7 roku życia zainteresuje zabawa autami wyścigowymi, terenowymi samochodami lub autami typu Monster Truck. Dla pociech wchodzących w okres nastoletni, około 11 roku życia, warto jeśli wybierzemy latające helikoptery, samoloty czy drony, a także zdalnie sterowane łodzie wyścigowe. Bez wątpienia sprawimy im tym sposobem ogromną radość.