Zaznacz stronę

Zabawki zdalnie sterowane kojarzą się głównie z zabawkami dla chłopców. Samochody, statki, roboty to najczęściej przychodzi nam na myśl, kiedy mówimy o zabawkach zdalnie sterowanych. Mało osób wie, że tego typu zabawki pozwalają dziecku odkrywać świat poprzez zabawę. Jakie są zalety zabawek zdalnie sterowanych?

Zabawki zdalnie sterowane nie są tylko skierowane dla starszych dzieci czy dorosłych. Mogą być także przeznaczone dla dwulatków. Wszystko zależy od modelu, który wybierzemy. Ważne, aby pilot był dostosowany do małych rączek dziecka. W zależności od wieku nie powinien być także skomplikowany.

Zalety zabawek zdalnie sterowanych

Zabawki zdalnie sterowane pozwalają na wszechstronny rozwój dziecka. Przede wszystkim uczą go, że aby coś zadziałało musi nacisnąć odpowiedni klawisz. Rozwija się zmysł przestrzenny dziecka, a także umiejętność planowania i przewidywania. Obsługując pilota, dziecko ćwiczy zdolności manualne, a także koordynację ręka oko. To niezwykle przydatna umiejętność, podczas nauki pisania. Dziecko ćwiczy również kreatywność. Dzięki zabawkom zdalnie sterowanym, dziecko może uczyć się współzawodnictwa, a także dowiedzieć się o zasadach programowania.

Kiedy kupić zabawkę zdalnie sterowaną?

Zabawki zdalnie sterowane występują w wielu różnych konfiguracjach. Znajdziemy wśród nich samochody, statki, które mogą pływać po wodzie lub drony. Kupienie zabawki zdalnie sterowanej zależy od wieku dziecku. Najważniejsze to dopasować skomplikowane działanie zabawki do wieku malucha. Wybierając zabawki zdalnie sterowane musimy zwrócić uwagę z jakich materiałów zostały one wykonane i  jak wygląda sposób ich ładowania. Zwrócić należy także uwagę czy zabawki nie posiadają elementów, które mogłyby być połknięte przez malucha.