Zaznacz stronę

Czy chcesz podarować swojemu dziecku zdalnie sterowaną zabawkę? Jednak masz wątpliwości dotyczące tego, czy Twoje dziecko może bawić się nią bezpiecznie? Poniżej przedstawiamy oznaczenia, które powinny znaleźć się na aucie zdalnie sterowanym, wymagane są prawem.  

Symbol CE na zabawkach zdalnie sterowanych

CE, czyli Conformité Européenne to obowiązkowe oznaczenie na zabawkach dla dzieci do 14 lat. Jeśli jest umieszczony na samochodzie lub innej zabawce zdalnie sterowanej, że spełnia procedury zgodności określone przez Unię Europejską. Oznaczenie CE musi znaleźć się na produkcie, na jego opakowaniu albo dołączonej dokumentacji.

Ostrzeżenie

Kolejnym symbolem, który jest wymagany jest ostrzeżenie, że zabawką nie powinny bawić się dzieci od 0 do 3 lat. Ostrzeżenie powinno być sformułowane: „Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 36 miesięcy” lub „Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat”. Powinno zawierać także krótkie uzasadnienie, dlaczego zabawa nią nie jest polecana dla dzieci w tym wieku. Wybierając zdalnie sterowane zabawki, dostosowujmy je do wieku naszych dzieci.