Zaznacz stronę

Odpowiedź na pytanie Jaki jest czas zabawy zabawkami zdalnie sterowanymi?, nie jest odpowiedzią jednoznaczną. Mowa tu dokładnie o tym, że te zabawki sterowane z radio kontrolera to obecnie helikoptery, małe motoszybowce, samochodziki o różnej masie i różnego typu, a nawet coś nietypowego, czyli coś co trudno przypisać do jakiejkolwiek kategorii. Kluczowe znaczenie ma jednak w tym wszystkim masa zabawki rc, typ jej akumulatora, jego pojemność, oraz to czy dana zabawka jeździ, czy lata. Jednym słowem te zabawki na pilot to wiele opcji i na dokładkę trzeba brać też pod uwagę to, że akumulatory w tych zabawkach się w naturalny sposób zużywają i dlatego już po roku eksploatacji to jedno naładowanie starcza na znacznie mniej lub dany akumulator się już zużył.

Przewaga markowej zabawki rc.

Wielu z nas doskonale wie o tym, że markowa zabawka rc kosztuje więcej i jeśli jest to samochód zdalnie sterowany to w zestawie może mieć małe kółka zapasowe, dodatkowy akumulator lub dwa i nawet narzędzie do wymiany tych kółek. Jednymi z najpopularniejszych są samochody typu land buster 4×4.Dlatego to markowe auto na pilota jest i opcją i droższą i ciekawszą, bo nawet jeśli miną te dwa lub trzy lata od momentu zakończenia produkcji, to dany akumulator bez trudu da się dokupić choćby w sklepie z akcesoriami modelarskimi i to po oznaczeniach technicznych, które znajdują się w formie nadruku na nim samym. Z markowymi modelami rc, czyli z modelami samolotów lub helikopterów bywa podobnie. W przypadku wielu z nich da się dokupić w wyspecjalizowanych sklepach niemal każdą część, a tanie nie markowe zabawki znacznie szybciej się zużywają. Ich akumulatory też są opcją dość słabą, bo te zabawki na pilota szybciej się uszkadzają w sensie mechanicznym tych słów i co gorsza akumulator takiej bardzo taniej zabawki może łatwo ulec uszkodzeniu i właśnie dlatego są to kiepskie zabawki i samochody zdalnie sterowane dla dzieci, które często wyrzuca się już po kilku miesiącach.

Nie oryginalne akumulatory do zabawek rc.

W czasach obecnych można też nabyć te nie oryginalne akumulatory do zabawek rc, które zwie się zamiennikami. Pewna część z nich jest akuratna w sensie jakościowym i warta polecenia, ale jeśli chodzi o zabawki na sterowanie to lepiej unikać tych najtańszych zamienników akumulatorów, bo tu nie chodzi tylko o to, że te akumulatory się szybko zużywają, ale też i o to, że ten nie uczciwy sprzedawca może sprzedać nam nie sprawny akumulator. Dlatego też warto poszukać czegoś lepszego do modelu rc, czy też do innej zabawki zdalnie sterowanej, bo w tym konkretnym przypadku dobry zamiennik akumulatora to frajda dziecka. Natomiast znaleźć takowy możemy za pomocą blogów tworzonych na portalach społecznościowych, bo tam znawcy tematu wypowiadają się o producentach zamienników i to w bardzo rzeczowy sposób.

W jaki sposób da się wysłużyć żywotność akumulatora do auta na pilot?

Typowy akumulator do auta na pilot nie powinien być ładowany zbyt długo, czyli najlepiej jeśli ładuje się go do pełna zgodnie z instrukcją, a następnie rozładowuje. Wiele znaczy też i to, by pracował w temperaturze pokojowej, bo w ten sposób znacząco wydłuży się jego żywotność. Dlatego zabawce rc pozostawionej w zimnej piwnicy grozi raczej elektroniczna śmierć, choć zazwyczaj kończą tak zabawki kiepskie jakościowo, te dopracowane i markowe, czyli też te droższe o wiele częściej są tymi zadbanymi. Mowa tu dokładnie o tym, że markowy i dopracowany samochód zdalnie sterowany może być też efektownie skaczącym małym autkiem terenowym, które na dokładkę jest konstrukcją wzmocnioną, o tego typu zabawkę warto dbać, bo nie łatwo o taką kolejną.