Zaznacz stronę

Każdy posiadacz zabawek zdalnie sterowanych na pilota powinien orientować się z jakich parametrów przedmiot się składa. Często jednak te oznaczenia posiadają różne skróty. Dowiedzmy się, więc co to znaczy 2,4 GHz w pilotach od tych właśnie zabawek. 

Co oznacza oznaczenie GHz w niektórych zabawkach?

W GHz określamy częstotliwość, wiec 2.4 GHz, to nic innego jak właśnie częstotliwość. Działają na niej niektóre piloty zabawek na sterowanie. Oznacza to, że sygnał wysyłany przez pilota i odbierany przez zdalnie sterowane zabawki jest emitowany na częstotliwości 2,4 gigaherca.

Pamiętajmy, że zdalnie sterowane zabawki przez pilota nie zawsze posiadają tą częstotliwość, przez co 2,4 GHz nie jest jedynym pasmem. Niektóre pilota mogą mieć również inne częstotliwości, np 5GHz.

Cechy pilotów w zdalnie sterowanych zabawkach

Piloty zdalnie sterowanych zabawek 2.4GHz są popularne ze względu na ich zasięg i jakość transmisji. Częstotliwość 2,4 GHz jest często używana w urządzeniach bezprzewodowych, np. w:

  • routerach,
  • telefonach komórkowych,
  • laptopach.

Dzięki uniwersalnej częstotliwości pozwala na przesyłanie sygnałów na większą odległość niż inne częstotliwości.

Piloty w zabawkach 2.4GHz są również bardziej odporne na zakłócenia niż starsze modele, takie jak 27 MHz czy 49 MHz. Dzięki temu, możemy zauważyć, że są one mniej podatne na zakłócenia sygnału wywołane przez inne urządzenia elektroniczne w okolicy. Możemy je spotkać, na przykład jeśli mamy auto na sterowanie.