Zaznacz stronę

Podobno najpiękniejszym prezentem, jaki możemy ofiarować dziecku jest nasz czas. To wspólnie spędzone chwile budują wspomnienia z dzieciństwa, które zostaną na całe życie.

Wspólna pasja łączy pokolenia

W ostatnich latach rozwój technologii sprawił, że pasje i zainteresowania dzisiejszych dzieci znacznie się różnią od tych, które mieli ich rodzice. Komputery, internet, interaktywne zabawki, czy zabawki rc są na znacznie wyższym poziomie niż dwadzieścia, trzydzieści lat temu. Nie oznacza to jednak, że nie można znaleźć wspólnej, międzypokoleniowej płaszczyzny porozumienia. Okazuje się, że dzisiejsze zabawki dla dzieci są jak najbardziej interesujące również dla rodziców. Co zatem możemy robić wspólnie?

  1. Zabawki zdalnie sterowane – dają całe pole manewru, gdyż można wybrać odpowiednią zabawkę już od najniższego przedziału wiekowego. Autka zdalnie sterowane ucieszą już trzylatka, którego można w ten sposób zainteresować motoryzacją i techniką. W miarę rozwoju zainteresowań dziecka, a później nastolatka, można pójść w kierunku militariów – czołg zdalnie sterowany, motywu wodnego – zdalnie sterowana motorówka i wielu innych. Ogranicza nas tylko wyobraźnia. Zdalne sterowanie to nauka poprzez zabawę i ciekawie spędzony czas nie tylko dla dziecka, ale i niejednego dorosłego.
  2. Podróżowanie – nie trzeba jechać setek kilometrów, żeby poczuć się prawdziwym podróżnikiem. W zależności od możliwości możemy się wybrać do sąsiedniego miasta lub nawet zostać turystą we własnej dzielnicy.
  3. Gotowanie – przyjemne z pożytecznym, bo przecież każdy jeść musi. Kto wie, może odkryjemy w naszym dziecku kolejnego MasterChefa?

Korzyści płynące z pielęgnowania wspólnych pasji

Wspólne hobby rodziców i dzieci sprawia, że mają oni wspólną przestrzeń i czas na rozmowy. Oczywiście stanie się tak pod warunkiem faktycznego zainteresowania każdej ze stron. Warto więc wybrać hobby, które będzie sprawiało przyjemność zarówno rodzicowi, jak i dziecku. Przymuszanie młodego człowieka, do czegoś dla niego nie interesującego mogłoby przynieść skutek odwrotny do zamierzonego.